FHKC: Siyonist oluşumla normalleşirken Suriye’yi yıkmaya çalışanlara karşı birlik olmalı

FHKC bütün Arap güçlerini Suriye ve halkıyla dayanışma içinde olmaya ve ABD’nin emperyalist saldırganlığını kınamaya çağırıyor

C9SnwT3WsAAGS0S

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), yayınladığı bildiriyle ABD’nin 7 Nisan’da gerçekleştirdiği Suriye’ye yönelik saldırıyı kınadı.

FHKC’nin açıklamasının tamamı şöyle.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, ABD’nin Suriye’ye yönelik emperyalist saldırganlığını kınıyor. Suriye’ye yapılan saldırı, Han Şeyhun’daki olayların uluslararası ve tarafsız güçlerce ciddi bir biçimde incelemesini engellemeyi hedeflemektedir ve bunun yerine, Suriye’nin bağımsızlığını ortadan kaldırmaya çalışarak, en gerici, en vahşi güçleri destekleyerek Trump yönetiminin “terörizmle mücadele etmek” istediğine dair iddialarının sahteliğini ortaya seriyor.

Cephe bu saldırganlığın, Siyonist oluşum ve onun Suriye devletinin tamamen dağıtılmasından yana olan gerici Arap ortaklarıyla tam bir işbirliği içinde gerçekleştiğini görmektedir; bu saldırı Birleşmiş Milletler’deki politik çabalardan ve Suriye ve halkının birliğini koruyan bir politik çözümden önce yolu tıkama denemesidir.

Bu saldırı ABD’nin süregiden, yasadışı ve vahşi saldırganlığından ve Suriye’nin bölünmesini ve ayrılmasını pekiştirmek ve bu ülkeyi Siyonist oluşum ve onun yayılmacı ihtiraslarına karşı gelecekte oynayacağı ulusal rolden uzaklaştırmak amacıyla kuzey Suriye’ye yönelik bombardımanlarından ayrı düşünülemez.

FHKC bütün Arap güçlerini, Suriye ve halkıyla dayanışma içinde olmaya ve ABD’nin emperyalist saldırganlığını kınamaya çağırıyor. ABD’nin bölgedeki saldırganlığına yönelik direniş çabalarını birleştirmek ve Siyonist oluşumla normalleşmeye kapılarını açarken bu saldırganlığı, ve Suriye halkına dehşet saçan ve Suriye devletini yıkmayı planlayan en gerici güçleri desteklemekte ABD ile ortak olan gerici Arap rejimlerini lanetlemek ve bunlara karşı çıkmak acilen gereklidir.

[pflp.ps’teki İngilizce orijinalinden Ayşe Düzkan tarafından bdsturkiye.org için çevrilmiştir.]