İmza kampanyası: Siyonist İsrail ile “normalleşmeyi” durdurun!

 

türkiye-israil

İMZA KAMPANYAMIZA DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Siyonist İsrail ile yapılan anlaşmayı TBMM’de onaylamayın!

Türkiye hükümeti temsilcileri ile gayri meşru İsrail devletinin temsilcileri arasında süregiden görüşmelerin sonucunda bir anlaşmaya varıldı. Anlaşmanın 26 Haziran 2016 günü eşzamanlı olarak Binyamin Netanyahu ve Binali Yıldırım tarafından açıklanan içeriği; Türkiye ve İsrail arasındaki diplomatik ilişkilerin onarılacağını, Türkiye’nin Gazze’ye İsrail egemenliğindeki Aşdot limanından İsrail’in kontrolü ve izni altında insani yardım malzemeleri sokmasına izin verileceğini, bunlara karşılık Türkiye’nin Tel Aviv’den doğalgaz satın alması ve ayrıca bu gazın Avrupa’ya ihracında önemli bir rol oynaması sonucunu doğuracağı açık olan görüşmelere devam edileceğini gösteriyor. Anlaşmanın içeriği aynı zamanda İsrail’in uluslararası ve bölge politikasında elini rahatlatacak pek çok adım atılacağını gösteriyor.

Bu anlaşma, Filistin halkı için sadece küçük bazı kazanımlar getiriyor. Onlar da, İsrail’in kontrolü altında elde edilebilecek. Buna karşılık aynı anlaşma, İşgal devleti için stratejik bir öneme sahip olacak. İlkin, Gazze ablukası Türkiye tarafından meşru kabul edilecek. İkincisi İşgal devletinin NATO üyeliği önümüzdeki süreçte tamamlanacak. Üçüncüsü ise Tel Aviv’den doğalgaz alınmasıyla beraber Siyonist devlete stratejik ve güçlü bir ekonomik beslenme kanalı açılacağı gibi, bu adım aynı zamanda Filistin halkına karşı işlenen bir suça da ortak olmak anlamına gelecek. Zira “İsrail gazı” denilen şey aslında Filistinlilerin gazıdır ve işgalci İsrail devleti, on yıllardan beri Filistin halkının doğalgazını ve diğer doğal kaynaklarını sistematik olarak yağmalamaktadır.

Uluslararası BDS (İsrail’e yönelik boykot, yatırımların geri çektirilmesi ve yaptırımlar) Hareketi tarafından yapılan çağrının öneminin ve bu hareketin son yıllardaki yükselişinin Siyonist İsrail devletine verdiği zarar ve rahatsızlığın bilincinde olan ve işlenecek bu suça ortak olmayı reddeden aşağıda imzası olan bizlerin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, bu anlaşma için oy kullanacak olan milletvekillerine açık çağrısıdır:

Gazze’deki ablukanın sürmesine, dahası, bunun Türkiye tarafından da meşru görülmesine yol açacak bu anlaşmayı onaylamayın! İşgal devletinin uluslararası düzeydeki politikalarını güçlendirecek olan NATO üyeliğinin kapısını açacak bu anlaşmayı durdurun! Türkiye Cumhuriyeti devletinin Filistin halkına ait olan doğalgaz kaynaklarının satılmasında, satın alınmasında veya transferinde rol almasını engelleyin! Bu anlaşmaya imza atmak, İsrail’in Filistin halkına karşı işlediği tüm suçlara ortak olmak demektir.

Katillerle normalleşme olmaz!

İMZA KAMPANYAMIZA DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.