FHKC, Filistin Yönetimi polisinin gösterilere saldırısı üzerine yerel seçimlere katılmayacağını açıkladı

FHKC liderlerinden Halide Cerrar, Filistin Yönetimi’nin İsrail işgaliyle süregiden işbirliği ve şehit Basil el-A’rac ile ilgili protestolara yönelik şiddetli polis saldırıları sebebiyle Cephe’nin işgal altındaki Filistin’de, Batı Şeria’da yaklaşan yerel seçimlere katılmayacağını açıkladı

halide-cerrar

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi liderlerinden Halide Cerrar, 12 Mart Pazar akşamı Quds TV’nun yaptığı bir canlı röportajda, Filistin Yönetimi’nin İsrail işgaliyle süregiden işbirliği ve şehit Basil el-A’rac ile ilgili protestolara yönelik şiddetli polis saldırıları sebebiyle Cephe’nin işgal altındaki Filistin’de, Batı Şeria’da yaklaşan yerel seçimlere katılmayacağını açıkladı.

Cerrar, Basil el-A’rac’ın babasının da aralarında olduğu göstericilere yönelik saldırıların ardından, FHKC’nin seçimlere katılma kararını askıya aldığını ifade etti. Cerrar, gösterinin bastırılması ve göstericilerin dövülmesinden sorumlu olanların hesap vermesini ve güvenlik işbirliğine son verilmesini talep etti. Filistinli Milletvekili bu temel meselelerde herhangi bir gelişme olmaması halinde Cephe’nin daha ileri pozisyonlar alacağını ve farklı eylemlere başvuracağına da işaret etti.

 

bdsturkiye.org