BDS gönüllüsü Harun Turgan’a özgürlük!

Dünyanın her yerindeki Filistin dostlarını, haksız yere tam bir aydır tutuklu bulunan Harun’a olan desteklerini mektup ve kartlarla ifade etmeye davet ediyor ve Turgan’ın hukuksuz tutukluluğunun bir an önce son bulmasını istiyoruz

bds_turkiye_gonullusu_harun_turgan

BDS TÜRKİYE: GÖNÜLLÜMÜZ HARUN TURGAN TUTUKLANDI, DAVASININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Uluslararası Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar (The Boycott, Divestment, Sanctions -BDS) Hareketinin bir parçası olan BDS Türkiye’nin kurucularından ve gönüllülerinden, İntifada Yayınları’nın editörü Harun Turgan, 21 Mayıs günü İbrahim Kaypakkaya anmasında gözaltına alındı ve üç gün sonra tutuklandı. Avukatları, Turgan’ın ekim ayından önce mahkemeye çıkarılmayacağını bildirdi.

Harun Turgan, Filistin’le dayanışma hareketinin mensubu ve Arap halklarının dostudur. Turgan’ın hukuksuz biçimde, fiziksel şiddetle gözaltına alınması, barışçıl bir gösteriye katıldığı için tutuklanması, Filistin halkının çok iyi tanıdığı İsrail devletinin uygulamalarına benzemektedir.

Dünyanın her yerindeki Filistin dostlarını, haksız yere tam bir aydır tutuklu bulunan Harun’a olan desteklerini mektup ve kartlarla ifade etmeye davet ediyor ve Turgan’ın hukuksuz tutukluluğunun bir an önce son bulmasını istiyoruz.

Harun Turgan’ın adresi:

Silivri, 5 nolu L tipi kapalı ceza infaz kurumu, C 19. Türkiye

24 Haziran 2017

BDS Türkiye