BDS Türkiye: Gönüllümüz Harun Turgan tutuklandı, davasının takipçisi olacağız

BDS Türkiye’nin kurucularından, gönüllümüz Harun Turgan, İbrahim Kaypakkaya anmasına katıldığı için tutuklandı. İsrail’le normalleşme sürecindeki yönetimin bir Filistin dostunu tutuklamasını kınıyoruz. Turgan’ın davasının takipçisi olacağız

bds_turkiye_gonullusu_harun_turgan

BDS Türkiye’nin (Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi) kurucularından ve gönüllülerinden, uzun yıllar boyunca Filistin ile dayanışma faaliyetleri yürütmüş olan, arkadaşımız Harun Turgan, 21 Mayıs günü Kadıköy’de, İbrahim Kaypakkaya’yı anmak için düzenlenmiş bir etkinliğe katıldığı için önce gözaltına alındı, ters kelepçe de dahil işkenceye maruz kaldı ve çarşamba günü (24 Mayıs) çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Gösteri ve ifade özgürlüğünün büyük baskı ve sınırlamalarla karşılaştığı Filistin’in gerçeğine de aşina olan bizler bir Filistin dostunun, İsrail ile normalleşmekte beis görmeyen bir iktidarın mahkemeleri tarafından, daha önce görülmemiş ve hukuka sığmayan bir biçimde cezalandırılmasını kınıyor, Harun Turgan’ın davasının takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.

bdsturkiye.org