İsrail ile suç ortaklığı yapan bu şirketleri boykot edin!

Ürün, hizmet ve faaliyetleriyle işgal ve apartheid devleti İsrail ile suç ortaklığı yapan bu şirketleri boykot edin!

Siemens’e boykot!

Çünkü; Siemens Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail’in elektrik şebekelerinin deniz altından geçirilecek kablolarla birbirine bağlanmasını öngören EuroAsia Interconnector projesinin inşasını üstlenerek İsrail’in ticari anlamda gelişmesine büyük katkıda bulunacak.

Plana göre İsrail ve Avrupa Birliği, işgal edilen Filistin topraklarında ve yasadışı yerleşim yerlerinde fosil yakıtlardan elektrik üretimi yapacak.

Siemens ürünlerini satın almayın!

Kaynak:

AXA Sigorta’ya boykot!

Çünkü; çokuluslu sigorta şirketi AXA, güncel olarak iki İsrail bankasında (Bank Leumi ve Israel Discount Bank) hisselere sahip. Bu bankaların tümü yasadışı yerleşim yerlerinde de faaliyet gösteriyor ve yerleşimlerin geliştirilmesine katkı sunuyor.

Mayıs 2021 tarihli bir rapor, AXA’nın yasadışı yerleşim yerlerinde faaliyet gösteren şirketlere yaptırım yaptığını gösteriyor. AXA yan kuruluşu olan AXA IM, yakın zamanda Elbit Systems’den ayrıldı, ancak bir başka AXA iştiraki olan AXA Equitable Holdings, Elbit’teki yatırımlarını elinde tuttu.

Elbit Systems, uluslararası hukuk tarafından yasaklanmış misket bombaları ve her ikisi de Filistinli sivil nüfusa karşı kullanılan beyaz fosforlu mermiler üretti. Ayrıca, kuşatma altındaki Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilere saldırmak için kullanılan insansız hava araçları üretiyor ve İsrail’in uluslararası hukuku ihlal ettiğine hükmedilen apartheid duvarına teknoloji sağlıyor.

AXA Sigorta şirketi ‘hayatları ve geçim kaynaklarını korumak’ iddiasıyla çalışsa da işgal altındaki Filistin’de, Filistinlilerin hayatını yok eden işgal rejimi ve kurumlarıyla işbirliği yapmaktadır.

AXA sigorta şirketi işgale katkı sunan yatırımlarını geri çekene dek AXA’dan sigorta poliçesi almayın, bir sigorta poliçeniz varsa iptal edin!

Kaynak:

Femme Beauty/Ahava’ya boykot!

Çünkü; Ahava, kozmetik ürünlerini işgal altındaki Batı Şeria’daki Mitzpe Shalem yerleşimindeki bir fabrikada üretiyor. Avrupa’ya ithal ettiği cilt bakım ürünlerini “Ölü Deniz, İsrail” menşeiyle etiketliyor. Ahava, Lut Gölü’nden çamur ve mineral bazlı bileşiklerden yapılmış cilt bakım ürünleri üreten Lod merkezli bir İsrail kozmetik şirketidir.

Şirketin İsrail, Almanya, Macaristan, Güney Kore, Filipinler ve Singapur’da mağazaları bulunmaktadır. Ahava şirketinin ürünlerini Türkiye’de pazarlayan distribütörü ise Femme Beauty isimli firmadır.

Femme Beauty firması Ahava ile ilişkisini kesene dek ürünlerini satın almayın!

Kaynak:

Puma’ya boykot!

Çünkü; spor malzemeleri üreticisi Puma, İsrail Futbol Federasyonu’nun ana sponsorudur. Puma, Filistin halkının zorla yerinden edildiği ve Siyonist yerleşimcilerin işgal ettiği topraklarda satış yapmakta ve yerleşimlerdeki spor kulüplerine destek sunmaktadır.

Puma’nın İsrail Futbol Federasyonu’nu fonlaması işgal edilen bölgelerde yerel futbol takımlarının oluşmasını ve futbol sahalarının yapılmasını teşvik etmektedir. Bu nedenle 200’den fazla Filistinli spor kulübü Puma’ya sponsorluktan geri çekilmesi için çağrı yaptı.

Puma şirketi İsrail Futbol Federasyonu sponsorluğundan çekilene dek Puma ürünleri satın almayın!

Kaynak:

HP’ye boykot!

Çünkü; bilişim teknolojileri üreticisi olan HP, bu teknolojisini Filistin halkını gözetim altında sistemlerin hizmetine sunmaktadır. İşgal ordusunun kullandığı tüm bilgisayar düzenekleri ve işgal makamlarının tüm nüfus kayıt işlerini kapsayan sunucuları HP sağlamaktadır.

HP, işgal edilen Filistin topraklarındaki kontrol noktalarında Basel Sistem adlı biyometrik tanımlama sistemini de kurmuştur. Bu sistem, işgalci İsrail rejimi tarafından Filistinlilerin gözetlenmesinde kullanılıyor. Bu durum Filistinlilerin iş bulma, barınma, sağlık kurumlarından yararlanma gibi haklara ulaşmasını engelliyor.

İşgal rejimine verdiği desteği kesene dek HP ürünleri almayın!

Kaynak:

bdsturkiye.org