Filistin Dostu Yurttaşlara Çağrı!

İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy Belediyelerinin İşgal Belediyeleriyle Kardeş Kent Anlaşmalarının İptal Edilmesi Çağrısına Destek Verin

Filistin’de soykırım ve kentkırım saldırısına devam eden işgal rejimi İsrail, 76 yıldır işlediği suçların ve hak ihlallerinin uluslararası alanda “normal” kabul edilmesi ve diplomatik bir meşruiyet kazanmak için yoğun bir çaba sarfediyor.  Bu kırım ve ırk ayrımcılık faaliyetlerinin asli yürütücülerinden olan işgal belediyeleriyle “kardeş kent” anlaşması yapmak, işgal devletinin yasadışı varlığını meşrulaştırmasına yardım etmek anlamına gelmektedir.

İsrail belediyeleriyle kardeş kent protokolleri bulunan İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy belediyelerine bu işbirliklerini sonlandırmaları için pek çok kez çağrıda bulunduk. Daha önce Adana ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclisleri, çağrılarımıza onurlu kararlarla yanıt vererek  işgal devleti belediyeleriyle olan protokollerini iptal etti.

Son yerel seçimlerin ardından göreve gelen ilgili belediye yönetimleri ve belediye meclislerini, yeni çalışma döneminde soykırıma karşı fiili bir tutum alarak işgal rejimini tecrit etme mücadelesine katkı sunmaya çağırıyoruz. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tel Aviv Belediyesi, Marmaris Belediyesi ile Aşkelon Belediyesi, Edirne Belediyesi ile Bat Yam Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi ile Petah-Tikva Belediyesi arasındaki kardeş kent protokollerinin iptal edilmesi çağrımızı yineliyoruz.

Bu çağrımızın güçlenmesi için, İzmir, Edirne, Marmaris ve Kadıköy’de yaşayan Filistin dostu tüm yurttaşların desteğine ihtiyacımız var. Söz konusu belediyelerde ikamet eden yurttaşları, işgal belediyeleri ile “kardeş kent” protokollerinin iptali için resmi başvuru yapmaya davet ediyoruz!

Aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabileceğiniz dilekçelere kendi isimlerinizi yazıp imzaladıktan sonra belediyelere teslim ederek işgal devletinin tecrit edilmesi mücadelesine siz de el verin!

Filistin’e özgürlük, İsrail’e boykot!

 

👉🏽 İzmir Büyükşehir Belediyesi için

 

👉🏽 Edirne Belediyesi için

 

👉🏽 Marmaris Belediyesi için

 

👉🏽 Kadıköy Belediyesi için

 

BDS TÜRKİYE
Mayıs 2024