Adana’da panel: Dünden Bugüne BDS

Türkiye’nin birçok kentinde faaliyet yürüten BDS Türkiye Adana’da da etkinlik ve faaliyetlerine başlarken “Dünden Bugüne BDS” başlıklı bir panelde Filistin dostlarıyla buluşacak.

BDS Türkiye’nin panele çağrısı şöyle:

Dünden Bugün’e BDS

Temmuz 2005’te, 170’i aşkın Filistinli siyasi parti, sendika, kitle ve taban örgütlenmesinden oluşan geniş bir koalisyon, “Dünyanın her tarafından vicdanı olan insanlara, İsrail’e yönelik olarak, Güney Afrika’ya karşı yürütülenlere benzer geniş boykotlar ve tecrit inisiyatifleri uygulama” çağrısında bulundu. Bu çağrının dünyada karşılık bulması ile Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar (İngilizce kısaltması BDS) Hareketi kuruldu.

Uluslararası BDS Hareketi, 2009 yılında “Filistin İçin İsrail’e Boykot Girişimi” adıyla Türkiye’de de karşılığını buldu ve otuzu aşkın kitle örgütü, siyasal inisiyatif, sendika ve kurumun ortak çağrısıyla kuruluşunu ilan etti. Türkiye’de yaşayan Filistinliler ile Türkiyeli Filistin dostlarının birlikteliğinden oluşan BDS Türkiye, Siyonizmin Türkiye’deki açık veya örtülü tüm varlık biçimlerine karşı mücadele ederken bir yandan Filistin ile gerçek, ilkeli bir dayanışma hattını adım adım örüyor.

İstanbul dışında Türkiye’nin birçok kentinde faaliyet yürüten BDS Türkiye Adana’da da etkinlik ve faaliyetlerine başlarken bir panelde Filistin dostlarıyla buluşacak. Gelin, Filistin halkının tarihsel haklarını elde etmesi ve Filistin toprağının özgürleşmesi için omuz omuza verelim.

BDS Türkiye

25 Kasım 2017,

13.00

Yaşar Kemal Kültür Merkezi

Arif Nihat Asya Salonu

Adana

bdsturkiye.org